Z wykształcenia aktorka, muzyk, lektorka i wokalistka. Zdobyła wiele nagród na licznych festiwalach piosenki, nierzadko z własnymi kompozycjami w tym m.in. Złota Odznaka Recytatora na Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych, Zaduszki Poetyckie w Poznaniu i Spotkania Zamkowe – Turniej Poetycki w Olsztynie).

Na IV roku Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni zadebiutowała główną rolą Narratora w musicalu A.L.Webbera i T.Rice’a „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego .

Po obronie dyplomu wyjechała do Kanady, gdzie w Toronto zadebiutowała w przedstawieniu pt. „Piosenki z Kabaretu Starszych Panów” z błogosławieństwem samego Mistrza Jeremiego Przybory w Salonie Muzyki i Poezji Polsko-Kanadyjskiego Towarzystwa Muzycznego pod kierownictwem Marii Nowotarskiej. Następnym przedstawieniem było „Wyszłam i nie wróciłam” grane w Toronto i Montrealu, a roczny pobyt za oceanem uwieńczyła recitalem w Canada’s Wonderland obok Urszuli Dudziak . Powrót do kraju zaowocował współpracą z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie wystąpiła w kilku spektaklach.

Warto również wspomnieć prowadzony przez nią program STARTER w muzycznej stacji ATOMIC TV, z czasem przekształconej w MTV Polska, w której była głosem stacji, redagowała i czytała program NON STOP HITS .

W 2002 roku powstał spektakl z jej udziałem oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej pt. „Nic nie zastąpi mi piosenki” w reż. Romany Próchnickiej, z udziałem Marii Nowotarskiej. Prapremiera polska odbyła się w „Piwnicy Moliere” Artura Dziurmana w Krakowie, premiera warszawska odbyła się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego Roma, a w październiku 2002 roku w Toronto. Spektakl grany był kilkadziesiąt razy w Polsce i Zagranicą (tournee po Kanadzie, Szwajcarii).

Ada to jedna z najbardziej cenionych polskich lektorek, obecnie czyta filmy w takich telewizjach i platformach streamingowych jak m.in. Discovery Channel, Discovery Science, Animal Planet, Zone Reality, Zone Club, Zone Romantica, TLC, Da Vinci Learning, Telewizja N, VH1, VIASAT, Travel Channel, TVN, BBC, Food Network, HGTV, National Geographic, Netflix, Disney+, HBO i innych.

Czyta też audiobooki, audiodeskrypcje do bajek na kanale Cartoon Network a także do filmów fabularnych.

Współpracowała z rozgłośniami radiowymi w Warszawie, w tym m.in. Radiem Kolor. 

Jest mamą syna Arona.

Wydana w 2007 roku debiutancka płyta pt. „Dwa Serca” zawiera nastrojowe, poetyckie piosenki z muzyką Ady. Znajdują się na niej również wybrane utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej pt. „Miasteczko Bełz”, „Okularnicy”, „Niech Żyje Bal”, „Sztuczny Miód”, „Żyj mój świecie”, „Mój pierwszy bal”, „Małgośka”, a także utwór z repertuaru Andrzeja Zauchy pt. „Bezsenność we dwoje”.

Na płycie gościnnie wystąpili  Krzysztof Kolberger oraz Maciej Wilk, autor muzyki i słów do tytułowego utworu „DWA SERCA” oraz autor słów do piosenki „Podróż donikąd”.

Nie mogło tu również zabraknąć znakomitych muzyków wśród których znaleźli się: fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje wszystkich utworów oraz kierownictwo muzyczne – Tomasz Filipczak, perkusja – Paweł „Vini” Winiszewski, gitary – Bartosz Jakubiec, bass – Piotr Żaczek, saksofony Mariusz „FAZI” Mielczarek, skrzypce – Wojciech Hartman. Adę wspierają również w chórkach świetni wokaliści: Patrycja Tomaszewska oraz Jacek Kotlarski.

Płyta zawiera też bonus track: teledysk do tytułowej piosenki pt. DWA SERCA w reżyserii Pawła Czarzastego oraz ze zdjęciami Jacka Szymczaka.

Teledysk można odtworzyć wyłącznie w komputerze, posiadając zainstalowany dowolny odtwarzacz plików video. Teledysku nie odtwarzają odtwarzacze DVD.

Autorem sesji zdjęciowej, z której pochodzą zdjęcia zamieszczone na płycie jest Darek Stawski.

Poza występami z własnym recitalem DWA SERCA, Ada występowała w wieczorze muzycznym pt. PIOSENKI W STARYM KINIE w reż. Andrzeja Rozhina, który swą premierę miał w Teatrze Capitol w Warszawie. Była również głosem RADIA BAJKA , pierwszego w Polsce radia skierowanego do najmłodszych słuchaczy, w Warszawie i Krakowie. 

Jako aktorkę obecnie można ją było zobaczyć w pierwszym w Polsce fabularnym spektaklu iluzji pt. CZARODZIEJ w Teatrze Palladium w Warszawie.

19 marca 2017 roku odbyła  się  premiera musicalu CALINECZKA w reż. Małgorzaty Szabłowskiej, gdzie Ada grała jedną z głównych ról – Przepowiednię.

15 kwietnia 2018 roku o godz. 17.00 odbył się w klubie Hybrydy w Warszawie koncert promujący nową płytę Ady pt. POGODA NA DOM.

Ada weszła również do obsady spektaklu MĘSKIE D’RAMY czyli między testosteronem a reumatyzmem autorstwa Tomasza Jachimka. Prapremiera spektaklu odbyła się  14 marca 2018 roku w Teatrze Palladium.