AAA|Email|Drukuj|Ulubione

O mnie

Z wykształcenia aktorka, muzyk. Zdobyła wiele nagród na licznych festiwalach piosenki, nierzadko z własnymi kompozycjami .

Na IV roku Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni zadebiutowała główną rolą w musicalu A.L.Webbera i T.Rice’a “Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego .

Po obronie dyplomu wyjechała do Toronto, gdzie w Kanadzie zadebiutowała w przedstawieniu pt. “Piosenki z Kabaretu Starszych Panów” z błogosławieństwem samego Mistrza Jeremiego Przybory w Salonie Muzyki i Poezji Polsko-Kanadyjskiego Towarzystwa Muzycznego pod kierownictwem Marii Nowotarskiej . Następnym przedstawieniem było “Wyszłam i nie wróciłam” grane w Toronto i Montrealu, a roczny pobyt za oceanem uwieńczyła recitalem w Canada’s Wonderland obok Urszuli Dudziak .Powrót do kraju zaowocował współpracą z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie wystąpiła w kilku spektaklach.

Warto również wspomnieć prowadzony przez nią program STARTER w muzycznej stacji ATOMIC TV, z czasem przekształconej w MTV Polska, w której to z kolei redagowała i czytała program NON STOP HITS .

W 2002 roku powstał spektakl z jej udziałem oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej pt. “Nic nie zastąpi mi piosenki” w reż. Romany Próchnickiej, z udziałem Marii Nowotarskiej. Prapremiera polska odbyła się w “Piwnicy Moliere” Artura Dziurmana w Krakowie, premiera warszawska odbyła się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego Roma, a w październiku 2002 roku w Toronto. Spektakl grany był kilkadziesiąt razy w Polsce i Zagranicą (tournee po Kanadzie, Szwajcarii).

Ada to jedna z najbardziej cenionych polskich lektorek, obecnie czyta filmy w takich telewizjach jak m.in. Discovery Channel, Discovery Science, Animal Planet, Zone Reality, Zone Club, Zone Romantica, TLC, Da Vinci Learning, Telewizja N, VH1, VIASAT, Travel Channel, TVN, BBC i   innych.

Jest mamą syna Arona.

Wydana w 2007 roku debiutancka płyta pt. “Dwa Serca” zawiera nastrojowe, poetyckie piosenki z muzyką Ady. Znajdują się na niej również wybrane utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej pt. “Miasteczko Bełz”, “Okularnicy”, “Niech Żyje Bal”, “Sztuczny Miód”, “Żyj mój świecie”, “Mój pierwszy bal”, “Małgośka”, a także utwór z repertuaru Andrzeja Zauchy pt. “Bezsenność we dwoje”.

Na płycie gościnnie wystąpili  Krzysztof Kolberger oraz Maciej Wilk, autor muzyki i słów do tytułowego utworu “DWA SERCA” oraz autor słów do piosenki “Podróż donikąd”.

Nie mogło tu również zabraknąć znakomitych muzyków wśród których znaleźli się: fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje wszystkich utworów oraz kierownictwo muzyczne – Tomasz Filipczak, perkusja – Paweł “Vini” Winiszewski, gitary – Bartosz Jakubiec, bass – Piotr Żaczek, saksofony Mariusz “FAZI” Mielczarek, skrzypce – Wojciech Hartman. Adę wspierają również w chórkach świetni wokaliści: Patrycja Tomaszewska oraz Jacek Kotlarski.

Płyta zawiera też bonus track: teledysk do tytułowej piosenki pt. DWA SERCA w reżyserii Pawła Czarzastego oraz ze zdjęciami Jacka Szymczaka.

Teledysk można odtworzyć wyłącznie w komputerze, posiadając zainstalowany dowolny odtwarzacz plików video. Teledysku nie odtwarzają odtwarzacze DVD.

Autorem sesji zdjęciowej, z której pochodzą zdjęcia zamieszczone na płycie  jest Darek Stawski.

Poza występami  z własnym recitalem DWA SERCA , Ada występowała  w wieczorze muzycznym pt. PIOSENKI W STARYM KINIE w reż. Andrzeja Rozhina, który swą premierę miał w Teatrze Capitol w Warszawie. Była również głosem RADIA BAJKA , pierwszego w Polsce radia skierowanego do najmłodszych słuchaczy, w Warszawie i Krakowie. 

Jako aktorkę obecnie można ją zobaczyć   w pierwszym w Polsce fabularnym spektaklu iluzji pt. CZARODZIEJ w Teatrze Palladium w Warszawie.

19 marca 2017 roku odbyła  się  premiera musicalu CALINECZKA w reż. Małgorzaty Szabłowskiej, gdzie Ada gra jedną z głównych ról – Przepowiednię.

15 kwietnia 2018 roku o godz. 17.00 odbędzie się w klubie Hybrydy w Warszawie koncert promujący nową  płytę Ady  pt. POGODA NA DOM.

Ada weszła również do obsady spektaklu MĘSKIE D’RAMY czyli między testosteronem a reumatyzmem autorstwa Tomasza Jachimka. Prapremiera spektaklu już 14 marca 2018 roku w Teatrze Palladium.  

Aktualne daty spektakli oraz więcej informacji znajduje się na stronie www.teatrpalladium.com

Serdecznie zapraszamy !